Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
captcha
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

ETF

Burzovně obchodované fondy

 Exchange Traded Funds – ETF

Většina drobných investorů využívá otevřené podílové fondy. Existují však i jiné typy investičních fondů, které lze využít ke zhodnocení vašich úspor. Blízko ke klasickým podílovým fondům mají tzv. burzovně obchodované fondy „Exchange Traded Funds“ (zkratka ETF), což jsou fondy, které na rozdíl od podílových fondů vydaly své akcie. S těmito akciemi můžete obchodovat na burzách po celém světě stejným způsobem jako s akciemi.

Výhody ETF

ETF mohou být souborem několika desítek až stovek cenných papírů reprezentujících konkrétní akciový index. Cílem ETF je totiž co nejtěsněji kopírovat vývoj podkladového aktiva, např. vybraného indexu, průmyslového sektoru nebo komodity (ropa, zlato). Největší výhodou ETF oproti akciím je právě jejich diverzifikace – jednoduše můžete investovat do stovek akcií najednou. Nakupovat a prodávat akcie těchto fondů můžete prostřednictvím STOX.cz.

Příklad: Investicí do ETF, jež sleduje vývoj širokého indexu světových akcií MSCI World, získáte nákupem jediného ETF portfolio více než 900 akcií.

Obchodujte s ETF jednoduše z domu

Obchodovat s ETF můžete jednoduše z pohodlí Vašeho domova prostřednictvím obchodní platformy a internetového připojení. Platforma od STOX.cz, je nyní i v českém jazyce a umožní Vám obchodovat akcie a ETF na více jak 80 trzích po celém světě z jediného multi-měnového účtu. Tak jako investování do akcií, i obchodování s ETF zahrnuje poplatky, ty jsou stejné jako u obchodování klasických akcií.

Víte, proč jsou ETF stále populárnější?

Zjistěte více o nejrychleji rostoucím způsobu investování. Máme pro Vás přehlednou infografiku.

 

Stáhnout ihned zdarma

Mám zájem o více informací ohledně obchodování přes ETF

(Rádi zodpovíme Vaše dotazy ohledně obchodování s ETF produkty kapitálového trhu a budeme Vás kontaktovat)

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.