Vzdálený přístup team

Tento přenost je zabezpečen a jeho průběh můžete kdykoliv sledovat i ukončit.

Telefonická podpora
800 205 205

Chcete se poradit nebo zeptat?
(bezplatná linka na území ČR).

Rychlý dotaz

Podpora
Pro výhodné a bezpečné
online obchodování
s akciemi a etf
800 205 205

Investice do zlata

Jak na investice do zlata nejvýhodněji?

Využijte jedinečnou možnost investovat do zlata přes burzovně obchodované fondy (ETF),

které kopírují vývoj jeho ceny.

Zlato by mělo být důležitou součástí každého diverzifikovaného investičního portfolia, neboť jeho cena roste v reakci na události, které naopak způsobují pokles akcií, dluhopisů a měn. Nyní je možné obchodovat zlato také přes ETF fondy i s menšími částkami a za velmi  výhodných podmínek s nízkými poplatky a českou podporou.

ETF zaměřující se na kopírování ceny zlata

Blízko ke klasickým podílovým fondům mají tzv. burzovně obchodované fondy „Exchange Traded Funds“ (zkratka ETF), což jsou fondy, které na rozdíl od podílových fondů vydaly své akcie. S těmito akciemi můžete obchodovat na burzách po celém světě stejným způsobem jako s akciemi firem. Zlaté ETF mohou být jednoduché, které kopírují např. pouze vývoj ceny zlata, nebo souborem několika desítek cenných papírů reprezentující určitý sektor, např. těžařské firmy. Cílem ETF je totiž co nejtěsněji kopírovat vývoj ceny podkladového nástroje, v tomto případě zlata.

Výhody investování do zlata přes ETF

Je mnoho způsobů jak investovat do zlata. Základní možností je nakupování fyzických slitků a mincí, při kterém však vznikají další náklady v podobě zabezpečení jejich skladování a nízké likvidity. Tyto náklady mohou významně snížit výnos z investice.

 ETF  Fyzické zlato
 Poplatky za nákup/prodej +
 Náklady na skladování +
 Likvidita +
 Daň z výnosu investice +
 Rychlost nákupu/prodeje +

Naproti tomu obchodování se zlatem přes ETF fondy přináší vysokou likviditu – tedy vysokou pravděpodobnost, že ihned najdete kupce. Další výhodou ETF fondů jsou bezesporu  nesrovnatelně nižší poplatky

 

Mám zájem o více informací ohledně investic do zlata přes ETF

(Rádi zodpovíme Vaše dotazy ohledně investování do zlata přes ETF produkty kapitálového trhu a budeme Vás kontaktovat)