Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Čtvrteční obchodní seance 14. 3. 2019

14.3.2019

Zámořské akciové indexy během středeční seance posílily, v čele se zdravotnickými společnostmi a sektorem základních materiálů. Náladu na trhu zlepšila i nejnovější makroekonomická data. Mírný zisk si připsaly rovněž akcie Boeingu, přestože prezident Donald Trump oznámil, že se USA přidají k dalším zemím a zakáží létat některým letadlům Boeing 737 MAX. Společnost Boeing dále doporučila celosvětově odstavit z provozu všechna letadla Boeing 737 MAX. Doporučení se se týká 371 strojů. Analytici podle televize CNN odhadují, že v případě tříměsíční výluky provozu to může firmu stát až pět miliard dolarů. O odškodné se již přihlásily aerolinky Norwegian Airlines. Boeing k rozhodnutí dospěl po nedělní nehodě tohoto typu letadla v Etiopii. Černou skříňku z něj odvezli odborníci k prozkoumání do Francie.

Britský parlament odmítl brexit bez dohody, ve hře je odklad

Britští poslanci ve středu odmítli odchod Británie z Evropské unie bez dohody a ve čtvrtek budou hlasovat o odkladu odluky z nynějšího termínu 29. března do 30. června. Britská premiérka Theresa Mayová ale upozornila, že tento krátký odklad bude možný jen tehdy, když bude na stole dohoda. Šéf Dolní sněmovny John Bercow uvedl, že o tento krátký odklad vláda požádá jen tehdy, když parlament do 20. března schválí návrh brexitové dohody, na kterém se Mayová dohodla s EU a který britský parlament již dvakrát odmítl.

Dnes nás tedy čeká další hlasování v Británii. Z tradičního makra pak budou zajímavé hlavně výsledky německé inflace a data z amerického trhu s bydlením. V odpoledních hodinách agentura EIA zveřejní týdenní změnu zásob plynu v USA.

Boeing 737 MAX