Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Čtvrteční obchodní seance 2. 5. 2019

2.5.2019

Americké akcie ve středu po většinu dne posilovaly a například index S&P 500 posunul svůj intradenní historický rekord. Po skončení zasedání americké centrální banky a komentářích šéfa Fedu Jeromea Powella, které zklamaly naděje části trhu na možné snižování sazeb, ovšem hlavní indexy prudce oslabily o více než půl procenta.

Měnový výbor Fedu na závěr dvoudenního zasedání podle očekávání nechal úrokové sazby beze změny v pásmu 2,25-2,50 % a zopakoval, že letos bude při rozhodování o změnách nákladů na úvěry trpělivý a že v nejbližších měsících není růst úroků pravděpodobný. Jinak řečeno Fed se zatím nechystá provést ani preventivní snížení úroků, které by fungovalo jako pojištění proti nízké inflaci a poklesu dlouhodobých inflačních očekávání. Centrální bankéři také uvedli, že ekonomika je v dobrém stavu, inflace ale zůstává nízká. Americká centrální banka tedy zůstává ve vyčkávací pozici, přičemž větší pozornost bude tentokrát věnována spíše příchozím inflačním datům. Na dresu Fedu mířil také twitterový komentář prezidenta USA: „Sazby o procentní bod dolů a hezkou porci kvantitativního uvolňování.“

FED Jerome Powell