Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Čtvrteční obchodní seance 9. 5. 2019

9.5.2019

Hlavní americké akciové indexy uzavřely středeční obchodování smíšeně. Investoři se sice rozhodli být před čtvrtečním zahájením další fáze americko-čínských jednání o obchodní dohodě optimističtí, ale v samém závěru širší index S&P 500 a index technologického trhu Nasdaq Composite stlačily níže akcie firmy Intel. Zisky si proto připisovaly akcie firem z průmyslového a technologického odvětví citlivé na situaci v zahraničním obchodu. Ztrátu ale v závěru zaznamenaly akcie výrobce čipů Intel (-2,46 %), protože investory zklamal jeho hospodářský výhled na následující tři roky. Oslabily i akcie internetových a mediálních společností, jako jsou Netflix (-1,64 %) a Alphabet (-0,69 %).

Akciové indexy v průběhu dne slábly v obavách z nejnovějších slovních přestřelek mezi Washingtonem a Pekingem týkajících se oznámení o zvýšení amerických cel na čínské zboží a čínské reakce na ně. Směrem vzhůru je ale posléze poslalo prohlášení mluvčí Bílého domu Sarah Sandersové, že USA mají indicie svědčící o tom, že Čína obchodní dohodu uzavřít chce.

Americký prezident Donald Trump dnes uvalil nové americké sankce na vývoz íránských průmyslových kovů a pohrozil dalšími kroky, pokud Írán „zásadně“ nezmění své chování. Ohlášené opatření se dotkne íránského exportu železa, oceli, hliníku a mědi, které podle sdělení Bílého domu představují pro islámskou republiku kromě ropy největší zdroj exportních příjmů. Trump zároveň varoval ostatní státy, že „už nebude tolerovat, pokud budou ve svých přístavech přijímat íránskou ocel a další kovy“.

Světové futures na hlavní index dnes brzy ráno se opět topí v červených číslech, může za to opět prezident Donald Trump, který v noci opět upustil páru s prohlášením, že Čína porušila obchodní dohodu. Závěr týdne bude tedy hlavně ve znamení dalšího vyjednávání obou zemí. Dnes se dočkáme zajímavých dat z USA a odpolední týdenní změny zásob zemního plynu v USA.

DaH9CS5VwAA3tQQ