Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Honda v roce 2025: V Evropě pouze elektromobily

11.3.2019

Autor: Bc. Maroš Cocuľa

Na autosalonu v Ženevě předvedla Honda svůj koncept E prototyp. Ten je předzvěstí prvního elektromobilu vyráběného sériově pro evropský trh.

Honda oznámila nový záměr na autosalonu v Ženevě. Původní plán byl elektrifikace dvou třetin vozidel na evropském trhu. Novým záměrem je však prodávat jenom elektrické automobily a hybridy a to již v roce 2025. „Od března 2017, kdy jsme oznámili první závazek, nabral posun směrem k elektrifikaci značné tempo. Problémy v oblasti životního prostředí jsou nadále hnacím motorem poptávky po čistší mobilitě. Technologie se vyvíjí stále dál a lidé začínají měnit svůj pohled na samotný automobil,“  uvedl výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe Tom Gardner. Automobilka v Ženevě představila koncept E Prototype. Jde o vůz určený značně pro městský provoz. Jeho dojezd by měl dosahovat 200 km s funkcí rychlého nabíjení. 80 procent kapacity bude možné nabít již za půl hodinu. Koncept zachází s dynamickými jízdními vlastnostmi a sportovní konfiguraci s pohonem zadní nápravy. Sériová verze bude představena již tento rok.

Honda