Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Intel získá v Izraeli státní dotaci za expanzi čipů

30.1.2019

Autor: Radek Říha

Americká společnost Intel obdrží od izraelské vlády grant asi 1 miliardu dolarů za svůj nejnovější investiční plán na rozšíření svých výrobních procesů ohledně čipů v zemi, uvedl izraelský ministr financí.

Ministr financí Moshe Kahlon řekl, že byl informován čipovým gigantem, který je už nyní jedním z největších zaměstnavatelů a vývozců v Izraeli, že hodlá investovat přibližně 11 miliard dolarů do továrny.

Firma se sídlem v Kalifornii uvedla, že předloží podnikatelský plán pro další investice do výrobního závodu Kiryat Gat v centrálním Izraeli, ale zatím nezveřejnila podrobnosti, včetně plánů, nákladů a technologií.

„V okamžiku, kdy společnost přijde do Izraele a investuje 10 miliard dolarů, dostane 9 procent, což znamená, že 91 procent tu zůstane,“ řekl Kahlon v rozhovoru pro armádní rozhlas.

Minulý měsíc společnost Intel oznámila, že má v plánu v roce 2019 rozvíjet projekty v Irsku, Izraeli a v americkém závodě v Oregonu, neboť se snaží diverzifikovat své výrobky pro širší skupinu zákazníků, jako je bezpečnost automobilů a bezdrátová připojení mobilních telefonů.

Mluvčí izraelského ministra financí Kahlona poznamenal, že granty jsou pro Izrael rozhodující, aby mohl investičně konkurovat zemím jako je Irsko.

Intel Corp.