Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Páteční obchodní seance 25. 1. 2019

25.1.2019

Zámořské akciové trhy včera zakončily obchodování smíšeně. Zasedání ECB pouze potvrdilo svůj doprovodný komentář z minulého zasedání, když upozornilo na rizika ekonomického zpomalení, která od druhé poloviny minulého roku začala zesilovat. Banka ale stále signalizuje růst úrokových sazeb někdy koncem letošního roku. Euro včera nakonec přesto sláblo, když na něj dolehla série dalších slabších výsledků z rána, kdy byl zveřejněn francouzský a německý PMI.

Rozpočet USA

Bílý dům připravuje jako alternativní řešení rozpočtové krize prohlášení, v němž prezident Donald Trump vyhlásí výjimečný stav podél jižní hranice USA. Výjimečný stav by Trumpovi umožnil uvolnit přes sedm miliard dolarů na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Tento postup by byl patrně napaden u soudu. Část amerických federálních úřadů je od 22. prosince bez peněz, neboť Trump se s Kongresem pře o finance na vybudování zdi, které demokraté odmítají uvolnit. Ve čtvrtek americký Senát ve dvojím hlasování zamítl návrhy demokratů a republikánů, jak vládní rozpočtovou krizi ukončit.

EU je připravena odložit odchod Británie z EU do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v květnu. Řekl to dnes na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu rakouský kancléř Sebastian Kurz.

Dnes se v Evropě dočkáme hlavně německý index IFO a na to, zda i tento indikátor potvrdí zhoršující se kondici největší evropské ekonomiky. Spojené státy jsou dnes bez důležitého makra, takže se trh zaměří hlavně na další průběh výsledkové sezóny. Ta zatím akcie spíše drží, což potvrdily včera například výsledky Intelu.

Výsledková sezóna 4Q 2018 – DR Horton (DHI)

Trump wall