Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Pondělní obchodní seance 11. 3. 2019

11.3.2019

Minulý týden se na trzích nesl v nervózním duchu, což bylo patrné hlavně na akciích v USA, kde se tamní indexy propadaly o více než 2 %. Americké akcie tak za sebou mají nejhorší týden od konce minulého roku, k čemuž částečně pomohla jejich lehká překoupenost a neschopnost trhu prolomit resistenci na úrovni 2820 b. Minulý týden přinesl hned několik fundamentů, které rozvlnily měnový trh a i tento týden bude na fundamenty docela bohatý, když se dočkáme například výsledků americké inflace, nebo britského HDP. Za Fed pak několikrát promluví guvernér Powell a o sazbách bude rozhodovat Bank of Japan.

Akcie na začátku roku silně rostly díky naději na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude méně agresivní při zvyšování úrokových sazeb. Nyní se však růst zastavil. Index S&P 500 letos posílil zhruba o deset procent, investoři však nyní uvádějí, že není jasné, co by mohlo být dalším impulzem k růstu cen akcií.

Euro v reakci na oznámení ECB oslabilo a vůči dolaru se propadlo až na nejnižší hodnotu od června 2017. Dolar naopak ke koši měn vystoupil nejvýše od prosince. Obchodníci sázejí na to, že Spojené státy si v příštích měsících povedou mnohem lépe než Evropa, a to i přes některé známky zpomalení americké ekonomiky.

Stock market