Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Středeční obchodní seance 13. 3. 2019

13.3.2019

Americké akcie v úterý pokračovaly v růstu, podpořila je zejména data o vývoji inflace. Index DJIA ale kvůli dalšímu propadu akcií firmy Boeing oslabil. Akcie tohoto podniku klesají v reakci na víkendovou havárii Boeingu 737 MAX 8 v Etiopii a návazné kroky aerolinek a úřadů.

Britský parlament bude hlasovat o brexitu bez dohody

Vláda dnes hodlá zveřejnit další nouzové plány pro případ odchodu Británie z EU bez dohody. Z nich by mělo být jasné, jak chce kabinet postupovat v případě neřízeného brexitu. Jasno by mělo být například v tom, jak by řešil celní kontroly či režim na hranici Severního Irska s Irskou republikou. Dolní sněmovna v úterý odmítla vládní brexitovou dohodu poměrem hlasů 391 ku 242. Většina poslanců je ale proti odchodu Británie z EU bez dohody. Pokud neřízený brexit dnes odmítnou, budou ve čtvrtek hlasovat o tom, zda má Londýn požádat o odložení termínu brexitu z nyní plánovaného 29. března. S tím by muselo ovšem souhlasit i všech sedmadvacet zbylých unijních zemí. V případě, že budou zákonodárci s brexitem bez dohody souhlasit, slíbila premiérka Mayová v úterý, že je její vláda připravena tento scénář naplnit. Někteří poslanci předložili k dnešnímu hlasování také dodatky. Jeden z nich například požaduje odložení brexitu na 22. května a přechodné období bez takzvané irské pojistky. Před večerním hlasováním o brexitu bez dohody by měla premiérka Mayová v parlamentu vystoupit ještě ve 13:00 SEČ na pravidelných interpelacích.

Dnes nás tedy čeká další hlasování v Británii. Z tradičního makra pak budou zajímavé hlavně odpolední výsledky amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby.

Theresa May