Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Středeční obchodní seance 6. 2. 2019

6.2.2019

Zámořské akciové trhy během úterní pod vlnou dalších hospodářských výsledků nadále posilovaly. Dařilo se zejména sektoru technologií a spotřebního zboží. Posilovaly akcie amerického výrobce letadel Boeing (+3,32 %), který oznámil, že investoval významnou částku do firmy, která vyvíjí nadzvukové obchodní letadlo.

Brexit

Britská premiérka Theresa May v projevu v Belfastu ujistila, že chce zabránit vzniku tvrdé hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, zároveň si ale nepřeje ani vztyčení hranice mezi Severním Irskem a ostatními částmi Spojeného království. Takto obhajovala takzvanou irskou pojistku, která má vytvoření tvrdé hranice na Irském ostrově po britském odchodu z Evropské unie zabránit. Podle zdrojů členové britské vlády také tajně jednali o plánech na odložení odchodu Británie z Evropské unie o osm týdnů. Premiérka Theresa May přitom dlouhodobě odmítá odložit termín brexitu, který je nyní stanoven na 29. března.

Donald Trump – Trump v Kongresu vyzval k národní jednotě a ochraně hranic

Americký prezident v poselství o stavu unie vyzval k jednotě hluboce rozdělený americký národ, který podle kritiků polarizoval sám svou agresivní politikou. V téměř půldruhahodinovém projevu předneseném v Kongresu podle očekávání vyzval ke stavbě zdi na hranicích s Mexikem, která má podle něj zemi ochránit před zločinci a drogovou epidemií. Zatímco republikánští členové Kongresu jeho projev vítali opakovanými ovacemi, na straně demokratů často panovalo hrobové ticho. Trump poukázal na úspěchy americké ekonomiky a poznamenal, že „jsme teprve začali“. Rychlost ekonomického růstu USA je podle něj dvojnásobná ve srovnání s dobou jeho příchodu do Bílého domu. Zdůraznil zejména význam nedávné daňové reformy, výrazné omezení státní regulace a nárůst pracovních příležitostí.

Dnes se dočkáme dalších hospodářských výsledků nejen z USA, ale i Evropy. Za makrodata bude zveřejněna týdenní změna zásob americké ropy dle institutu API. Amerika zveřejní statistiku HDP a evropské trhy přinesou report německých průmyslových objednávek.

Výsledková sezóna 4Q 2018 – Central European Media (CETV), DHT Holdings Inc (DHT), Daimler (DAI), FireEye (FEYE), Fox Inc (FOX), Twenty-First Century Fox A (FOXA), General Motors (GM), GoPro Inc (GPRO), MetLife (MET), NewYork Times (NYT), OMV AG (OMV), Spotify Tech (SPOT), TomTom (TOM2), Toyota Motor (TM).

Theresa May - Belfast