Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Úterní obchodní seance 12. 2. 2019

12.2.2019

Zámořské akciové indexy v USA během pondělní obchodní seance oscilovaly kolem nuly. Evropské trhy připisovaly téměř procento. Náladu investorů ovlivňovaly jednání mezi USA a Čínou o obchodu a nastavení celní politiky, jednání Kongresu o financování vlády a horší výhledy hospodaření firem pro letošní rok.

Peking i Washington se vyjadřují optimisticky k vzájemnému jednání o obchodu, někteří investoři se ovšem obávají, zda se podaří dojednat dohodu ve stanoveném termínu, tedy do začátku března.

Demokraté a republikáni v Kongresu USA dosáhli rámcové dohody na podmínkách financování vlády, aby se předešlo pádu části federálních úřadů do platební neschopnosti. V pondělí večer to oznámili straničtí vyjednávači s tím, že nyní musí vyslovit souhlas prezident Donald Trump. Republikánský senátor Richard Shelby, který se vyjednávání zúčastnil, prohlásil, že na podrobnostech dohody zahrnující zabezpečení hranic budou nyní pracovat na nižší úrovni stranické týmy. Dodal, že časový rámec pro dokončení dokumentu stanoven nebyl. Zákon o financování vlády musí být schválen do pátku, jinak opět hrozí, že část federálních úřadů nebude mít peníze na svůj provoz. Další vládní shutdown měl vstoupit v platnost tuto sobotu.

Britská premiérka Theresa May se chystá v létě z funkce odejít, zároveň chce ovlivnit volbu svého nástupce tak, aby zabránila výběru svých oponentů. May chce volbu svého nástupce ovlivnit, neboť si nepřeje, aby se premiérem stal někdejší ministr zahraničí Boris Johnson. Ten patří k zastáncům důrazné odluky Británie od unijních struktur.

Dnešní seance bude opět bez zásadnějších makrodat, dočkáme se však projevů hned několika centrálních bankéřů. V podvečer se komoditní obchodníci seznámí s týdenním reportem institutu API, který sleduje týdenní změnu zásob ropy WTI v USA. V USA a Evropě nadále pokračuje výsledková sezóna za 4Q 2018.

Shutdwon