Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Úterní obchodní seance 14. 5. 2019

14.5.2019

Zámořské akciové trhy zakončily první obchodní seanci nového týdne hluboko v červených číslech. Po pátečním zvýšení cel ze strany USA, včera Peking uvedl, že od 1. června uvalí dodatečná cla na americké zboží, jehož roční dovoz do Číny dosahuje hodnoty 60 miliard dolarů. Stupňuje tak obchodní válku mezi USA a Čínou, dvěma největšími ekonomikami světa. Čína svým rozhodnutím tak reagovala na zvýšení amerických cel na čínské zboží. Rozhodnutí oznámila krátce poté, co ji prezident USA Donald Trump před odvetnými opatřeními varoval. Trump nicméně později uvedl, že zatím nerozhodl o uvalení cel na další čínské zboží.

USA minulý týden zvýšily clo na dovoz čínského zboží v ročním objemu 200 miliard dolarů na 25 procent z dosavadních deseti. Tento krok Washington zdůvodnil tím, že Peking porušil sliby učiněné v rámci obchodních rozhovorů. Trump Čínu varoval, že pokud přistoupí k odvetným opatřením, bude to pro ni mít ještě vážnější důsledky. Později americký prezident oznámil, že se koncem příštího měsíce na summitu skupiny zemí G20 v Japonsku setká se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Dodal, že by to mohla být velmi plodná schůzka. Upozornil rovněž, že obchodní dohoda s Čínou byla již z 95 procent hotova, když Peking změnil postoj a ustoupil od některých svých závazků.

Výsledková sezóna 1Q 2019 – Allianz (ALVG), Merck (MRCG), Thyssenkrupp AG (TKAG)

Trade Wars