Vzdálený přístup team

Zabezpečený přenos komunikace pro vizuální podporu s nastavením.

Telefonická podpora
800 205 205

Potřebujete se poradit nebo zeptat?

Rychlý dotaz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely jednání o poskytnutí investičních služeb a zasílání obchodních sdělení a seznámil/a jsem se s informacemi o ochraně osobních údajů a těm rozumím.

Podpora
Podpora
pro vaše výhodné
online obchodování
800 205 205

Vzdělávání

Úterní obchodní seance 29. 1. 2019

29.1.2019

Zámořské akciové trhy v úvodu týdne ztrácely, když se do zájmu obchodníků dostala probíhající výsledková sezóna v USA. Akcie Caterpillar po výsledcích odepsaly přes 9 %, akcie Nvidia po zhoršení výhledu spadly o 14 %. Do popředí se v průběhu týdne dostane také obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou. Sektorově nejvíce ztrácely akcie základních materiálů, když ropa WTI intradenně propadla zpět pod 52 USD za barel. Steven Mnuchin za Spojené státy vyhlásil sankce proti venezuelským státem vlastněným ropným společnostem.

Prezident ECB Mario Draghi v Bruselu dnes oznámil, že bankovní rada je připravena upravit všechny svoje nástroje, jak bude podle členů vhodné. ECB by podle něj v případě potřeby mohla obnovit nákupy dluhopisů, v letošním roce je však takový krok nepravděpodobný. Program nákupů dluhopisů ECB ukončila minulý měsíc.  Zlato se nadále drží nad hranicí 1300 USD za trojskou unci.

Úterní seance proběhne bez zásadních makrodat. Dočkáme se pouze týdenní změny zásob ropy dle institutu API a S&P/Case-Shiller indexu ceny domů. Nadále lze očekávat zvýšené napětí ohledně probíhající výsledkové sezóny. Obchodníci by také měli mít na paměti středeční zasedání americké centrální banky.

Výsledková sezóna 4Q 2018 – 3M (MMM), AMD (AMD), Harley-Davidson (HOG), Lockheed Martin (LMT), Louis Vuitton (LVM), Pfizer (PFE), SAP (SAP), Verizon (VZ), eBay (EBAY).

Venezuela Sanctions